RN
TwitterFacebook

Wigilia podopiecznych łomżyńskiej placówki opiekuńczej

W tym roku po raz pierwszy młodzież z placówki opiekuńczo wychowawczej w Łomży spędziła swoją wigilię poza placówką, a w jednej z łomżyńskich restauracji. Wyjątkowo jest tak, że spotykamy się w zupełnie innym miejscu, aby pokazać dzieciom, ze wigilia jest to czas gdzie siadamy z najbliższymi, wspólnie dzielimy się opłatkiem, spożywamy potrawy wigilijne, jest to czas taki dla nas – mówi Inga Kolaska dyrektor placówki.

Stało już się tradycją, że spotkanie rozpoczyna się od jasełek przedstawianych przez dzieci z placówki, reżyserowanych przez aktorkę Teatru Lalki i Aktora Beatę Antoniuk.

Młodzież z roku na rok robi niesamowite postępy. Radzą sobie świetnie. Śmiało mogę to powiedzieć, że jest to młodzież, którą można zapraszać do występów przed liczniejszym gronem. (…) Tematem tegorocznego spektaklu było „Betlejem Polskie” Lucjana Rydla z 1905 r. Wiec młodzi aktorzy, którzy zmierzyli się z tym bardzo starym tekstem mieli niezwykle trudne zadanie i twierdzę, że nie jedni profesjonalni aktorzy z trudem by się tego tekstu uczyli, a oni poradzili sobie z nim znakomicie. Mówili go w sposób tak naturalny jakby na co dzień posługiwali się tym językiem – mówi Beata Antoniuk.

Dyrektor placówki Inga Kolaska przyznała, że przez organizowanie takich wigilii chce przekazać – swoim dzieciom – bo tak nazywa swoich podopiecznych – pewne wartości. To są wartości, które dzieci kiedyś przekażą swoim przyszłym rodzinom jeżeli będą takie zakładać. Chciałabym im pokazać w ten sposób, że wigilia tak powinna wyglądać, z nastrojem, z najbliższymi, w gronie tych których lubią i kochają – mówi dyrektor Kolaska.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *