RN
TwitterFacebook

„Wiosna” próbuje w Łomży

Wiosna kalendarzowa zawitała do nas wczoraj, dzisiaj „Wiosna” Roberta Biedronia jest w Łomży – mówił podczas konferencji wyborczej zwołanej na łomżyńskiej starówce Paweł Krutul, szef sztabu „Wiosny” Roberta Biedronia w wyborach do europarlamentu z okręgu 3. Poinformował, że jutro na konwencji partii zaprezentowanych zostanie trzynaście „jedynek” na listach do Parlamentu Europejskiego.

Janusz Borowik, który jest skarbnikiem sztabu wyborczego „Wiosny” twierdzi, że dwa lata mieszkał w Łomży. Mówił dziś, że zbliżające się wybory są bardzo ważne i odpowiedzą na pytanie czy chcemy być Polską konserwatywną czy progresywną. Wskazał, że „prawicowa siła populistów” chce zniszczyć Unię Europejską. – Te wybory będą skutkowały na kolejne 30 lat i to trzeba rozumieć. Ludzie muszą się obudzić. (…) Wszyscy musimy iść do wyborów, aby podjąć zdecydowane kroki. Polska musi być demokratyczna, praworządna, tolerancyjna i bez wszelkich podziałów.

Według informacji podanej przez sztab „Wiosny”, liczy ona w Łomży 15 sympatyków, którzy niebawem powinni pojawić się na ulicach miasta z koszulami z napisem „dodajmy Europie skrzydeł”. Na pytanie czy wśród trzynastu podanych jutro nazwisk, którzy będą „jedynkami” będzie chociaż jedno z Łomży, Paweł Krutul odpowiada, że „jest duże prawdopodobieństwo”.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *