RN
TwitterFacebook

Witold Chludziński: To jest problem PiS; Wiesław Grzymała: To nie sprzyja dobremu wynikowi

To jest problem kolegów i koleżanek z Prawa i Sprawiedliwości – tak o decyzji komitetu politycznego PiS-u w sprawie kandydata na prezydenta Łomży mówi radny miejski Witold Chludziński. To nie sprzyja uzyskaniu dobrego wyniku w wyborach – dodaje przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała.

Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zdecydował wczoraj wieczorem, że kandydatem w jesiennych wyborach samorządowych na prezydenta Łomży będzie Agnieszka Muzyk. Innego zdania był wcześniej zarząd wojewódzki partii. Jeszcze w kwietniu jednogłośne poparcie na kandydata na prezydenta Łomży otrzymał Mariusz Chrzanowski. Tymczasem w Warszawie zdecydowano, że kandydatem odgórnym będzie Agnieszka Muzyk.

Ja jestem człowiekiem nienależącym do żadnej partii, ale myślę, że to jest problem koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości – mówi poproszony o komentarz radny miejski Witold Chludziński.

Zmiana decyzji odnośnie kandydatury może odcisnąć się piętnem na wyniku jesiennych wyborów samorządowych – uważa przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Grzymała, który jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości:

To co stał się w tej chwili, na pewno nie sprzyja uzyskaniu dobrego wyniku wyborów, obojętnie kto będzie kandydatem – mówi Wiesław Grzymała.

Cztery lata temu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło najwięcej mandatów w Radzie Miejskiej Łomży, a kandydat tej partii – Mariusz Chrzanowski – w drugiej turze wyborów zdecydowanie pokonał ubiegającego się o reelekcje Mieczysława Czerniawskiego. Przez pierwszy rok byliśmy świadkami tarć między radnymi z PiS-u. Sytuacja uległa zmianie po tym, jak mandat do Sejmu uzyskała przewodnicząca Rady Bernadeta Krynicka, a jej miejsce zajął Wiesław Grzymała.

BŚ/MK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *