TwitterFacebook

Wizna: Nowe samorządowe przedszkole oddane do użytku [FOTO]

Będą się uczyć, bawić i nawiązywać przyjaźnie – w Wiźnie otworzono publiczne przedszkole. Naukę w nowej placówce rozpoczęło 46 dzieci z całej gminy.

Do tej pory przedszkolaki mogły korzystać z oferty czterech Punktów Przedszkolnych w Wiźnie, Bożejewie i Rutkach. Od dzisiaj (16.12.) gmina Wizna ma swoje przedszkole samorządowe. Zadowolenia z otwarcia placówki nie kryje wójt gminy, Mariusz Soliwoda:

Warto inwestować w dzieci, warto pomagać młodym rodzicom i warto cieszyć się później, jak one się rozwijają. To jest samo w sobie wartością i to trzeba pielęgnować. Ja w swojej kampanii wyborczej przed wyborami obiecałem, że takie przedszkole stworzymy tutaj, żeby zapewnić rodzicom możliwość rozwijania aktywności zawodowej, a z drugiej strony zapewnić pełen pobyt dzieciom w takim prawdziwym przedszkolu.

O tym, co czeka przedszkolaków, informuje Grażyna Kręciewska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiźnie:

W ramach opieki przedszkolnej dzieci będą korzystać z pełnej gamy wyposażenia, będą organizowane zajęcia, całe mnóstwo zajęć dodatkowych, które właśnie będą tutaj realizowane na miejscu.  

Placówka mieści się przy przy Pl. Kapitana Władysława Raginisa. Dzieci mogą w niej przebywać do 9 godzin dziennie. Przez najbliższy rok rodzice, którzy zgłosili dzieci do przedszkola, nie ponoszą żadnych opłat związanych z pobytem i wyżywieniem maluchów.

JT/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *