TwitterFacebook

Wizna: Nowy wóz strażacki trafił do ochotników [FOTO]

Ochotnicza Straż Pożarna w Wiźnie otrzymała nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców. 

Zakup tego pojazdu oznacza dla mnie bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo dla mieszkańców gminy, ale też gmin ościennych. Naprawdę historyczne wydarzenie, zakup takiego ciężkiego pojazdu, który żadna z jednostek w całym województwie nie posiadamówił Mariusz Soliwoda, wójt Gminy Wizna. 

W dzisiejszej (9.12.) uroczystości przekazania pojazdu brał również udział poseł na sejm RP, Jarosław Zieliński, który podkreślał, że straż pożarna jest bardzo ważną służbą, która musi się rozwijać.

Oni muszą czuwać nad bezpieczeństwem, chętnie to czynią. To są ludzie pełni ofiarności, empatii. Ludzie, którzy realizują tę piękną dewizę „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, muszą mieć narzędzia, muszą mieć sprzęt, który staramy się dostarczaćwyjaśniał poseł Zieliński. 

Nowy samochód dla OSP w Wiźnie kosztował blisko 1,2 miliona złotych. Jego zakup był możliwy dzięki współpracy zewnętrznych źródeł finansowania oraz Gminy Wizna.

JT/ red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *