TwitterFacebook

Łomża próbuje walczyć ze smogiem

Prezydent Łomży zamierza w budżecie miejskim wygospodarować środki na uruchomienie wsparcia w wymianie przestarzałych pieców na nowe. To miałoby w znacznym stopniu poprawić jakość powietrza w okresie grzewczym. Od początku roku mieszkańcy Łomży, mają możliwość wypełnienia ankiety, dotyczącej poprawy jakości powietrza w mieście, przez wymianę indywidualnych źródeł ciepła. Mieszkańcy będą mogli liczyć na dofinansowanie nawet do 85 procent.

Do tej pory, do Urzędu Miejskiego dotarło 100 wypełnionych ankiet. Aby więcej ludzi wysłało wypełnione formularze, miasto zdecydowało o przedłużeniu terminu przyjmowania ankiet do końca marca.

Zachęcam mieszkańców Łomży do tego, aby wypełnić te ankiety, aby ten program, który będziemy przygotowywać odpowiadał mieszkańcom – mówi wiceprezydent Łomży, Andrzej Garlicki.

Wniosek o dofinansowanie wymiany przestarzałych pieców na ekologiczne, prezydent miasta zamierza skierować do Rady Miejskiej jeszcze przed wakacjami. W tej chwili w grę wchodzi kwota 300-400 tysięcy złotych, jednak będzie ona uzależniona od tego jakie będzie zgłoszone zapotrzebowanie, stwierdzone na podstawie ankiet.

Dofinansowanie będzie możliwe nawet w wysokości 85 procent, ale będzie to uwarunkowane możliwościami budżetu miasta, potrzebami zgłaszanymi przez mieszkańców oraz zamożnością wnioskujących,.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *