TwitterFacebook

Wodniacy w drodze. Do Gdańska coraz bliżej

Komunikat z trasy wyprawy Łomżyńskim Flisem: Łomża-Gdańsk dla uczczenia jubileuszu nadania praw miejskich Łomży 600 km na 600-lecie Łomży – ŚLADAMI ŁOMŻYŃSKICH ORYLI. Wyprawa w składzie kapitan: Wojciech Winko i sternik Sławomir Kopańczyk (reprezentujący śniadowskie stowarzyszenie aktywacji społecznej BONUM) osiągnęła rankiem w dniu dzisiejszym tj. 12.10.br 812 km Wisły, jest to jednocześnie 500. km założonej trasy spływu z Łomży do Gdańska.

Dotychczasowy przebieg spływu ŚLADAMI ŁOMŻYŃSKICH ORYLI przebiega po Narwi i Wiśle przez Ostrołękę, Pułtusk, Serock, Zalew Zegrzyński, Kanał Żerański i jego śluzę, Nowy Dwór Mazowiecki, Wyszogród, Płock, Włocławek i jego śluzę, Toruń i Bydgoszcz w dalszym kierunku do Grudziądza, Tczewa, śluzy Przegalino do Gdańska. Przy tamie we Włocławku uczestnicy wyprawy oddali hołd i złożyli w imieniu mieszkańców Łomży i własnym wieniec dla uczczenia pamięci zamordowanego w tym miejscu błogosławionego Jerzego Popiełuszki.

Trasa wyprawy obfituje w znaczne utrudnienia spowodowane bardzo niskim stanem Wisły i lokalnie trudnymi warunkami pogodowymi. Po drodze odbywają się na przystaniach nadrzecznych miast i gmin kurtuazyjne spotkania z przedstawicielami lokalnych władz, połączone z przekazaniem przez załogę Łomżyńskiego Flisu promocyjnych materiałów poświęconych jubileuszowi 600-lecia Łomży. W przypadku braku większych utrudnień pogodowych załoga wyprawy planuje w najbliższą sobotę przybycie do Gdańska.

Z trasy spływu w imieniu organizatora: LOT Ziemia Łomżyńska kapitan wyprawy – Wojciech Winko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *