TwitterFacebook

WORD pod lupą. Rewolucji nie będzie ale audyt tak

Do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży wejdzie audytor – zapowiada Mirosław Oliferuk, który po dwóch latach wrócił na stanowisko dyrektora ośrodka. Audyt rozpocznie się najprawdopodobniej w marcu, a zakresem na pewno obejmie dwa ostatnie lata.

Audyt ma dać rzetelną ocenę tego, co przez ostatnie dwa lata działo się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży. Sam Mirosław Oliferuk, nie ukrywa, że audyt będzie swego rodzaju drogowskazem, mającym wpływ na decyzje, w tym decyzje personalne:

Nie będę się wdał w żadne oceny ze swojej strony dlatego, że one będą na pewno przesiąknięte subiektywizmem, a musi to zrobić ktoś, kto chłodno oceni te działania, które były podejmowane (…) Zawsze tak było, że audyt był takim materiałem dla szefa jednostki do zastanowienia się nad funkcjonowaniem nie tylko samego ośrodka, ale poszczególnych pracowników. Może będą przesunięcia, może będą się zajmowali czym innym żeby jednak się wykazać. Na dziś nie chcę przesądzać, bo to jest jeszcze przyszłość – mówi Mirosław Oliferuk, zaznaczając jednocześnie, że na wiele dziś stawianych pytań będzie mógł odpowiedzieć wówczas, gdy wyniki audytu pojawią się na jego biurku.

Mirosław Oliferuk po raz drugi został dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży. Wcześniej sprawował tę funkcję przez prawie dwadzieścia lat. Dokładnie od 1 lipca 1998 roku do czasu odwołania go przez poprzedni zarząd województwa podlaskiego. Było to pod koniec lutego 2017 roku.

mk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *