TwitterFacebook

Wspólne czytanie „Wesela” w Łomży

Już w najbliższą sobotę 2 września wspólne czytanie „Wesela” Tego dnia odbędzie się finał szóstej edycji Narodowego Czytania. Dzieło Wyspiańskiego konkurowało zPrzedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim”Juliusza Słowackiego.

W ogólnopolską akcję od początku jej trwania włącza się Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Wspólne, głośne czytanie fragmentów „Wesela” rozpocznie się o godz. 10.00 przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży przy ul. Długiej 13. 

Jest to piękna inicjatywa, która ma na celu przypomnienie dzieł wielkich polskich twórców, ma na celu również promowanie czytelnictwa, ale co jest bardzo ważne łączy pokolenia. Staje się także okazją do wyjścia z domu i wspólnego spędzenia czasu, całych rodzin – mówi pracownik biblioteki Elżbieta Ziółkowska.

Fragmenty dramatu Wyspiańskiego przeczytają m.in przedstawiciele władz Łomży, dziennikarze, przedstawiciele instytucji kultury, a także czytelnicy łomżyńskiej biblioteki, oraz jej pracownicy.

2 września oprócz wspólnego czytania, przygotowano dla mieszkańców Łomży inne atrakcje. Będą to warsztaty plastyczne, konkurs czytelniczy „Wokół Wyspiańskiego” jak również kiermasz książek. Osoby, które przyjdą z własnym egzemplarzem „Wesela” będą miały okazje ostemplować je pamiątkową pieczęcią.

AM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *