RN
TwitterFacebook

Wstęga na ulicy Dmowskiego w Łomży przecięta [FOTO]

Ulica Dmowskiego pierwszą ulicą uroczyście otwartą po paraliżu spowodowanym epidemią koronawirusa. To też pierwsza z jezdni, która została ukończona dzięki  ubiegłorocznemu dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych. – W sumie mamy dwanaście takich inwestycji – mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

– Dzisiaj pierwszą już otworzyliśmy, resztę będziemy otwierać sukcesywnie. Myślę że jest to niezwykle ważne, żeby właśnie w tym okresie epidemii wykonywać jak najwięcej zadań inwestycyjnych. Fundusz Dróg Samorządowych daje nam taką możliwość, ale warto podkreślić, że żeby skorzystać z FDS trzeba mieć też wkład własny – wskazuje gospodarz Łomży.

Każda inwestycja, która wpływa na bezpieczeństwo oraz poprawę komfortu życia mieszkańców jest ważna – podkreśla wicewojewoda podlaski, Marcin Sekściński. Cieszę się z tego, że współpraca między samorządem miasta Łomży z innymi samorządami powiatu łomżyńskiego przebiega bardzo poprawnie. Samorząd korzystają ze środków, piszą skutecznie wnioski i wszystko to dla dobra społeczności lokalnej – mówi wicewojewoda.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,5 mln złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 1 mln 200 tys. złotych.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 4 =