RN
TwitterFacebook

Wybory parlamentarne 2019: Kornel Morawiecki mimo choroby będzie kandydował

Kornel Morawiecki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na senatora w okręgu wyborczym nr 59 obejmującym ziemię łomżyńską, choruje na raka trzustki. Jak donosi Super Express, ojciec premiera mimo choroby nie zamierza zrezygnować z walki wyborczej.

Lepiej ze zdrowiem u mnie, ale cała ta batalia z rakiem jeszcze nie jest skończona. Przerwałem chemioterapię, mam problemy z nerkami, ale czeka mnie jeszcze jedna porcja chemii. Chemię, która brałem była bardzo ciężka, uderzyła we mnie mocno. Chemia niszczy raka, ale uderza też w cały organizm. Ale jestem silniejszy coraz bardziej, pojadę na Podlasie niedługo. I sądzę jednak, że mój stan pozwala mi na startmówi cytowany przez SE, Kornel Morawiecki.

Start swojemu ojcu odradza jego syn, premier Mateusz Morawiecki. – Nie namawiałem ojca do startu w wyborach. Ojciec nie jest w pełni sił i powinien więcej czasu poświęcić na leczenie i odpoczynek. Ale on jest wiecznym wojownikiem i nie chce słuchać nawet własnego syna – przyznał szef rządu. 

Kornel Morawiecki urodził się 3 maja 1941 roku w Warszawie. Jest on polskim politykiem i fizykiem. Najbardziej znany jest ze swojej działalności w opozycji antykomunistycznej w czasach PRL. Był założycielem i przewodniczącym Solidarności Walczącej. Obecnie jest marszałkiem seniorem Sejmu RP.

W zbliżających się wyborach parlamentarnych 2019 Morawiecki będzie kandydował do senatu z okręgu wyborczego nr 59 obejmującego powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miasta na prawach powiatu: Łomża i Suwałki.

oprac. pg/Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + five =