RN
TwitterFacebook

Wybory parlamentarne 2019: PiS w Łomży przedstawiło swoje hasło i kandydatów [FOTO]

Krótko po godzinie 10 (22 sierpnia) na Stary Rynku w Łomży stanął billboard z hasłem “Dobry Czas dla Polski”, z którym Prawo i Sprawiedliwość idzie w tegorocznych wyborach do parlamentu. Wygrana w wyborach ma być też dobrym czasem dla Łomży. 

Szanowni Państwo, kadencja 2015-2019 praktycznie dobiega końca. Chcemy przedstawić Polakom wiele spraw jakie dokonaliśmy, wiele reform jakie zostały przeprowadzone. Chciałbym przypomnieć sprawę wsparcia najuboższej części społeczeństwa m.in. 500 Plus, świadczenia rodzinne, likwidacja strefy ubóstwa w Polsce. Chcę też przypomnieć o wielu sprawach inwestycyjnych, takich jak budowa programu dróg krajowych, dróg samorządowych czy obniżenie podatków i PITu z 18 na 17 procent. Te wszystkie potrzebne działania będą kontynuowanemówił poseł Lech Antoni Kołakowski, który kandyduje z listy Prawa i Sprawiedliwości z miejsca 7.

Zaprezentował on też pozostałych kandydatów z ziemi łomżyńskiej i zambrowskiej: poseł Bernadeta Krynica kandyduje z miejsca 8, była wiceprezydent Łomży Agnieszka Barbara Muzyk z 11, zastępca komendanta OHP Piotr Modzelewski z 14, prezes PKS NOVA Andrzej Mioduszewski z 21, dyrektor szkoły podstawowej w Miastkowie Agnieszka Zduńczyk z 26, pracownik oddziału łomżyńskiego ARiMR Izabela Wasilewska z 27.

Jest to bardzo silna lista, lista która ma dać szansę na wygranie wyborów w okręgu 24. Dobry wynik daje nam szansę na utworzenie rządu – dodawał Kołakowski. Poseł krótko odniósł się też do kandydatury do senatu Kornela Morawieckiego, ojca premiera Mateusza Morawieckiego: – Do Senatu kandydatem jest legenda polskiej opozycji. Popieramy pana marszałka.

W trakcie konferencji prasowej pojawiła się garstka mieszkańców Łomży. Część z nich wyraziła poparcie dla PiS.

Łomża jest kolejnym miastem po Suwałkach i Grajewie, w którym pojawił się bilbord partii Jarosława Kaczyńskiego. Ziemię grajewską reprezentuje poseł Kazimierz Gwiazdowski, który kandyduje z 4 miejsca. Kolejnym miastem, w którym odbędzie się prezentacja kandydatów PiS jest Zambrów. Tam spotkanie zaplanowano na godz. 13.

Poniżej pełna lista kandydatów PiS do Sejmu RP z okręgu nr 24, Białystok:

 1. Dariusz Piontkowski
 2. Jarosław Zieliński
 3. Bohdan Paszkowski
 4. Kazimierz Gwiazdowski
 5. Jacek Żalek
 6. Mieczysław Baszko
 7. Lech Kołakowski
 8. Bernadeta Krynicka
 9. Henryk Wnorowski
 10. Adam Andruszkiewicz
 11. Agnieszka Muzyk
 12. Łukasz Siekierko
 13. Roman Czepe
 14. Piotr Modzelewski
 15. Tomasz Madras
 16. Bożena Jolanta Jelska-Jaroś
 17. Elżbieta Puczyłowska
 18. Grzegorz Kucharewski
 19. Rafał Supiński
 20. Alicja Biały
 21. Andrzej Mioduszewski
 22. Bożena Nienałtowska
 23. Marek Dziatkowski
 24. Henryk Łukaszewski
 25. Bożena Teresa Bujno
 26. Agnieszka Zduńczyk
 27. Izabela Wasilewska
 28. Aleksandra Szczudło

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 11 =