RN
TwitterFacebook

Wybory parlamentarne 2019: PSL i Lewica ogłosiły jedynki swoich list wyborczych

Kampania wyborcza do polskiego parlamentu nabiera rozpędu. W miniony weekend jedynki swoich list wyborczych ogłosiło Polskie Stronnictwo Ludowe i Lewica.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Od końca lipca znane br. znane są jedynki Koalicji Europejskiej. Jednak pierwsze pełne listy kandydatów do sejmu i senatu ogłosiło Prawo i Sprawiedliwość. W miniony weekend swoje „lokomotywy wyborcze” zaprezentowały też PSL, które do wyborów idzie jako Koalicja Polska oraz Lewica (pod tym szyldem idzie wspólnie Sojusz Lewicy Demokratycznej, Razem i Wiosna).

W okręgu wyborczym nr 24 (Białystok) z Dariuszem Piontkowskim (Prawo i Sprawiedliwość) i Robertem Tyszkiewiczem (Koalicja Obywatelska) zmierzy się Stefan Krajewski (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Paweł Krutul (Wiosna). 

Natomiast w okręgu wyborczym nr 18 (Siedlce) z Krzysztofem Tchórzewskim (Prawo i Sprawiedliwość) i Kamilą Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Europejska) zmierzy się Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Dorota Olko (partia Razem). 

pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *