RN
TwitterFacebook

Wybory parlamentarne 2019: Sąd Najwyższy nie uwzględnił protestu wyborczego komitetu PSL w sprawie startu Komorowskiego do senatu

Sąd Najwyższy nie uwzględnił protestu wyborczego komitetu PSL-Koalicja Polska. Dotyczył on startu w wyborach do Senatu w okręgu numer 59 Marka Komorowskiego z Prawa i Sprawiedliwości, który zastąpił na listach śp. Kornela Morawieckiego.

PSL zarzuciło Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku, że kandydat PiS-u został zarejestrowany po upływie ustawowego terminu. Marek Komorowski dwa tygodnie przed wyborami zastąpił zmarłego Kornela Morawieckiego.

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego Michał Laskowski powiedział, że sąd podzielił w tej sprawie opinię Państwowej Komisji Wyborczej. Laskowski tłumaczył, że w tym przypadku nie można liczyć terminów tak jak w procesie cywilnym. Zauważył on, że PKW długo przed śmiercią Kornela Morawieckiego ustaliła kalendarz i wskazała 30 września jako ostatni dzień, kiedy może dojść do zmiany kandydata (wybory były wyznaczone na 13 października). Dlatego zdaniem sądu w tym przypadku nie doszło do uchybienia terminów.

W wyborach parlamentarnych na Marka Komorowskiego zagłosowało 58,17% wyborców.

IAR/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *