RN
TwitterFacebook

Wybory prezydenckie 2020: Europoseł PO, Radosław Sikorski, namawiał w Łomży do głosowania na Rafała Trzaskowskiego

Kolejny działacz Platformy Obywatelskiej gościł dzisiaj w Łomży w ramach kampanii wyborczej. Po Borysie Budce na Starym Rynku pojawił się europoseł PO, Radosław Sikorski. 

W Białymstoku już byłem, a w Łomży jeszcze nigdy nie byłem. Jestem urzeczonyrozpoczął swoje wystąpienie Radosław SikorskiBędę musiał tu przyjechać na dłużej, bo dzięki kampanii można poznać nowe miejsca. 

Następnie były minister spraw zagranicznych przeszedł do tematu wyborów:

To są ostatnie godziny wyborów, w których stawka jest wyjątkowo wysoka. Mamy już zapowiedzi rządzących, że jeśli utrzyma się monopol władzy, to będą chcieli przejąć pełną kontrolę nad samorządami. Już teraz wręczają kartony z sumami pieniędzy. Na te sumy nie ma żadnego pokrycia ani w ustawie, ani w finansach publicznych. Uważam, że wybór w tych wyborach jest jasny. Między wolnością, a dryfem ku autorytaryzmowi. Między prawdą, a kłamstwem. Między nacjonalizmem, a należnym Polsce miejscu w Unii Europejskiej. Dlatego – w niedzielę idźmy na wybory i zagłosujmy na Rafała Trzaskowskiego – zakończył Sikorski.  

W konferencji wziął też udział europoseł PO z województwa podlaskiego, Tomasz Frankowski: 

Jesteśmy na ostatniej prostej. Wierzę, że wybór właściwy w myśl hasła „cała Polska głosuje na Rafała Trzaskowskiego”powiedział były reprezentant Polski w piłkę nożną. 

Druga tura wyborów już w tę niedzielę.

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *