RN
TwitterFacebook

Wybory prezydenckie 2020: Komentarze powyborcze lokalnych polityków

Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 99,97 procent komisji wyborczych. Według nich Andrzej Duda zdobył 51,21, a Rafał Trzaskowski 48,79 procent głosów. Wyniki dla Radia Nadzieja komentują lokalni politycy.

Te wybory były bardzo trudne i bardzo intensywne – w taki sposób zakończoną II turę wyborów prezydenckich komentuje wiceminister cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz:

– Cieszą te wyniki finalne, że pan prezydent Andrzej Duda wygrał te wybory. To nie były zwykłe wybory. To był wybór pomiędzy Polską opartą o chrześcijańskie wartości, o patriotyzm, o rodzinę, o wsparcie dla tej rodziny, a Polską właśnie taką laicką, świecką, a wręcz tęczową w niektórych momentach. Także tutaj zdecydowanie cieszę się, że Polacy opowiedzieli się po właściwej stronie. 

Czekamy na protokół PKW, ale chcę już podziękować wszystkim wyborcom Andrzeja Dudy oraz wszystkim, którzy poszli na te wybory – mówi poseł, Lech Kołakowski:

– Jest to bardzo ważny wybór. Wybór kontynuacji dobrych zmian. Wybór wartości, tożsamości, suwerenności naszego państwa, jak również i wartości, które w następnej kadencji prezydent Andrzej Duda będzie prezentował. 

Łączenie Polaków największym wyzwaniem, które czeka na Andrzeja Dudę w jego drugiej kadencji, jako prezydenta RP. Tak uważają zarówno politycy Prawa i Sprawiedliwości, jak i Platformy Obywatelskiej:

– Może politykom to się nie uda, bo to różnie może być, ale nie politycy decydują o wyborach, tylko naród i tutaj trzeba patrzeć na naród. To jest na pewno trudne wyzwanie spróbować to zjednoczyć, ale przed trudnymi wyzwaniami nie powinniśmy się chować tylko je podejmować i próbować realizować – mówi senator z ramienia PiS, Marek Komorowski.

Radny miejski Łomży z klubu PO, Piotr Serdyński, ma nadzieję, że prezydent będzie potrafił wznieść się ponad partyjne podziały:

– W tym momencie, kiedy już wiadomo, że na trzecią kadencję nie ma szans, że jednak wyciągnie rękę i będzie próbował jednoczyć polskie społeczeństwo, polski naród, no bo jak widać ten podział jest praktycznie pół na pół. Blisko połowa naszego społeczeństwa chciała zmiany. Dobrze by było, gdyby prezydent chociaż próbował wznieść się ponad podziały po to, żeby jednak ta hegemonia władzy jednej partii nie była zbyt przytłaczająca dla reszty społeczeństwa. 

Według nieoficjalnych wyników wyborów opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą zwycięzcą wyborów prezydenckich został urzędujący prezydent, Andrzej Duda.

jt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

four + 17 =