RN
TwitterFacebook

Wyniki oficjalne: 32:0 – Mariusz Chrzanowski prezydentem Łomży

19.565 głosów oddano we wczorajszych wyborach w Łomży. O Urząd Prezydenta Miasta w drugiej turze wyborów ubiegali się Agnieszka Barbara Muzyk z Komitetu Wyborczego Prawi i Sprawiedliwość oraz Mariusz Chrzanowski z Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Chrzanowskiego. Urzędujący prezydent Mariusz Chrzanowski wygrał we wszystkich 32 obwodach wyborczych.

14.866 wyborców we wczorajszych wyborach oddało głos na Mariusza Chrzanowskiego. Agnieszka Muzyk otrzymała poparcie 4.699 mieszkańców. To oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta Łomży.

Mieszkańcy Łomży głosowali w 32 obwodach wyborczych. We wszystkich, podobnie jak w pierwszej turze wyborów, wygrał Mariusz Chrzanowski. Różnica polega jedynie na tym, że większą różnicą głosów.

W pierwszej turze na Mariusza Chrzanowskiego głos oddało łącznie 10.518 wyborców, co stanowiło 44,15 procent ogółu głosujących, natomiast na Agnieszkę Barbarę Muzyk 21 października głos oddało 5.487 wyborców – tj. 23,03 procent głosujących.

W drugiej turze liczba zwolenników Mariusza Chrzanowskiego wzrosła o 4.348 wyborców, zaś w przypadku Agnieszki Barbary Muzyk zmalała o 788 głosujących. Procentowo najwyżej Mariusz Chrzanowski wygrał w najmniejszym obwodzie głosowania – nr 32 – w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Z trzynastu osób głosujących tylko jedna poparła kandydaturę Agnieszki Barbary Muzyk. Mariusza Chrzanowskiego poparło w tym obwodzie dwanaście razy więcej wyborców.

mk

1 komentarz

  1. Karol Odpowiedz

    Elegancko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *