RN
TwitterFacebook

Wyruszyła 36. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę [FOTO]

Mimo nietypowych czasów, jak co roku, z Łomży wyruszyła już po raz 36. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Chociaż pielgrzymka będzie w tym roku sztafetowa, to ciągłość tradycji udało się zachować.

Nim pielgrzymi ruszyli na szlak, to o godzinie 6. w łomżyńskiej Katedrze odbyła się msza Święta pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Mimo wczesnej pory i sytuacji epidemicznej w kraju, w świątyni zebrało się grono wiernych, którzy wspólnie pomodlili się wszystkich, którzy wezmą udział w 36. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej.

Tuż po mszy, o godzinie 7:15 spod Katedry ruszyli pierwszy pielgrzymi, którym przewodził ks. Łukasz Brzostowski:

W tym roku nie wiem, czy można mówić o zaszczycie, ale na pewno o odpowiedzialność za rozpoczęcie pielgrzymkiuważa ks. BrzostowskiW tym roku nie idę tylko, jako przewodnik grupy Żółto-Brązowych, ale też trzeba nieść te wszystkie intencje, które mają ze sobą pielgrzymi grupy Białej, którzy gromadzą się na apelach w naszych parafiach całej diecezji. To jest duża odpowiedzialność. Przez to pielgrzymka w tym roku nabiera nowego znaczenia pokutnego. Może nie w sensie fizycznym, ale takim, że nie możemy przejść jej w całości. To buduje w nas ogromny głód i mam nadzieję, że ten głód będzie za rok wykorzystany i większą grupą pójdziemy na Jasną Górę.

Wyjątkowość tegorocznej pielgrzymki podkreśla także jej przewodnik, ks. Grzegorz Kosiorek:

Pielgrzymi mówią, że tegoroczna pielgrzymka jest dla nich trudniejsza, niż co roku, ponieważ chcieliby pójść, a nie mogąmówi ks. KosiorekTylko nieliczni pójdą na trasę. Ci, którzy wielokrotnie wędrowali na Jasną Górę. Jest to dla nich wyróżnienie, ale są zarazem naszymi ambasadorami na drodze, kiedy idziemy do Matki Bożej, aby prosić o ustanie pandemii koronawirusa oraz we wszystkich potrzebnych dla nas łaskach.

Istota pielgrzymowania nigdy się nie zmienia. Niezależnie od tego, czy idzie mała grupka, czy kilka tysięcy osóbzaznacza bp. Tadeusz BronakowskiIstotą pielgrzymowania jest nasze wewnętrzne nawrócenie, przemiana naszego serca, naszego myślenia, naszego umysłu. Polecamy zawsze pielgrzymom nasze intencje narodowe, rodzinne, także osobiste.

Pielgrzymi na Jasną Górę mają dotrzeć 13. sierpnia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze mszy i startu pielgrzymki:

JT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 3 =