RN
TwitterFacebook

XII Novum Jazz Festival w Łomży – drugi dzień muzycznych wrażeń

Za nami drugi dzień XII edycji Novum Jazz Festival. Na scenie w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II wystąpili Michał Szkil Quartet i Minim z gościnnym udziałem Sainkho.

Oba koncerty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Aż zabrakło miejsc siedzących. Najpierw czarował pianista Michał Szkil, który ze swoim kwartetem wykonał autorską wersję „Tańców Rumuńskich” Beli Bartoka. Publiczność muzykom dziękowała na stojąco.

W drugiej części wieczoru wystąpił Minim, kwartet awangardowego gitarzysty Kuby Wójcika z udziałem światowej sławy tuwińskiej wokalistki Sainkho Namtchylak – mistrzyni śpiewu gardłowego i alikwotowego, dysponującą aż 7-oktawową skalą głosu. To była ciekawa podróż po tradycji i folklorze Tuwy, ale nie tylko. 

Przed nami ostatni dzień festiwalu. Od godziny 11 trwają przesłuchania finalistów konkursu na Nową Nadzieję Jazzu 2019. O nagrody konkuruje 13 uczestników. Zwycięzca otworzy dzisiejszy wieczór koncertowy, który rozpocznie się o godz. 18. poza nim przed łomżyńską publicznością wystąpią:

VEIN TRIO – w audycji „Bliżej Jazzu” Mirek Dziewa zaprezentował każdą wydaną przez nich płytę. Teraz będzie okazja zobaczyć ten wyjątkowy zespół w Łomży.

TIM HAGANS QUINTET feat. MAREK KONARSKI„. Właściwie wystarczyłoby przeczytać skład zespołu, który zamieszczony jest w programie, bo każdy z muzyków tego kwintetu jest prawdziwą gwiazdą. Tylko kilka „suchych” faktów powinno wystarczyć: Tim Hagans trzykrotnie nominowany do najważniejszej w świecie nagrody muzycznej GRAMMY. Marek Konarski – zdobywca nagrody każdego konkursu, w którym brał udział (dwukrotnie na NJF), chyba jeszcze bardziej znany w Skandynawii niż w Polsce. Wystąpią z jedną z najlepszych sekcji muzycznych w Europie – z kolosem jazzowej perkusji Andersem Mogensenem.

Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w kasie festiwalu. 

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *