RN
TwitterFacebook

Zespół Szkół Specjalnych zwycięzcą integracyjnego turnieju w halowej piłce nożnej [FOTO]

Bez porażki przebrnęli przez turniej w halowej piłce nożnej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży. W zawodach zorganizowanych w hali sportowej II LO w Łomży, uczniowie ZSS pokonali drużynę parlamentarzystów i łomżyńskich samorządowców. Jednak w tym turnieju nie wynik był ważny, a integracja i dobra zabawa.

Warto jest brać udział w takich imprezach i popularyzować takie wydarzenia integracyjne, żeby społeczeństwo widziało, że młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych też dużo potrafi, co zresztą dzisiaj widzieliśmy, że świetnie grają. Żebyśmy ich traktowali na równi, tak jak samych siebie – przekonuje poseł na Sejm, Bernadeta Krynicka. Pani poseł udało się ściągnąć na turniej do Łomży między innymi wiceministra sportu i turystyki Jarosława Stawiarskiego oraz wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika.

Z wielką przyjemnością tutaj byłem. Pokopałem z dzieciakami w piłkę i oby jak najwięcej takich imprez, bo odkrywanie sportu niepełnosprawnych dla ludzi pełnosprawnych to jest bardzo ważna rzecz – mówi Jarosław Stawiarski.

Jest to kolejna tego typu inicjatywa w Łomży. Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży grali już z łomżyńskimi samorządowcami czy z drużyną ŁKS-u 1926 Łomża. Ma to pokazać, że młodzież niepełnosprawna również posiada wiele talentów. Chcemy wychodzić z dziećmi do przestrzeni publicznej, żeby pokazać, że to, że urodziły się takie to nie znaczy, że są gorsze, że nie mają być prawa pokazywane. Talenty które mają, bo mają talenty ogromne, też chcą pokazywać, chcą pokazywać swoje emocje, chcą cieszyć się z tego, że mogą zagrać, że mogą pobiegać, że mogą z kimś poprzytulać się spontanicznie – mówi Łukasz Kacprowski, trener drużyny ZSS. Dodaje, że w tym turnieju najbardziej organizatorom zależało, aby wydobyć z dzieci spontaniczną radość. Tam nie ma oszukiwania, tam jest szczerość, stuprocentowa szczerość.

Chcę te mecze dedykować dla mojej drużyny, dla dziewczyny i kolegów, a mój ulubiony piłkarz to Cristiano Ronaldo, bo dobre triki robi (…) Od małego interesowałem się piłką, uczyłem się grać i żeby nie pan Łukasz i pani Danusia to nie byłoby tego wszystkiego – mówi Daniel Baczewski, uczeń ZSS.

Najsłabszą drużyną okazała się ta złożona z parlamentarzystów. Sejmowy team przegrał wszystkie mecze.

Bartosz Święciński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *