TwitterFacebook

Zimowe zmagania tenisowe w Łomży [FOTO]

Zimowe Mistrzostwa Miasta Łomży w Tenisie skierowane do dzieci i młodzieży cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przez dwa grudniowe weekendy halę sportową III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odwiedziło ponad dziewięćdziesięciu tenisistów. Najmłodsi uczestnicy to jeszcze przedszkolaki, natomiast najstarsi to licealiści z łomżyńskich szkół. Z racji na wysoką frekwencję, co zawsze bardzo cieszy organizatorów, turniej rozegrano systemem gry podwójnej oraz w formie Talentiady tenisowej dla najmłodszych.

Zawody zostały przeprowadzone w 5 kategoriach. W zależności od wieku i umiejętności tenisowych dzieci i młodzież rozgrywały jednosetowe deblowe mecze. Zaplanowano turniej główny, a także turniej pocieszenia dla uczestników, którzy przegrali swoje pierwsze pojedynki. Młodsi adepci tej dyscypliny sportu uczestniczyli w turnieju mini tenisa par deblowych oraz w Talentiadzie. Trenerzy przeprowadzili konkurencje sprawdzające koordynacyjne zdolności motoryczne oraz umiejętności techniczne tenisowe.

Talentiada tenisowa to konkurencje przeprowadzone w formie zabaw sprawnościowych, gdzie dzieci uczą się rywalizacji sportowej w grupie rówieśniczej, poznają radość zwycięstwa i niestety smak porażki, ale trenerzy stanowczo podkreślają, że w tej grupie każdy jest wygranym bez względu na wynik.

Gratulujemy: Oliwii Szydlik, Marcelinie Pruszko, Mai Nitkowskiej, Dominice Kołakowskiej, Lenie Biedrzyckiej, Martynce Waniewskiej, Marysi Jankowskiej, Ksaweremu Brzezińskiemu, Kubie Zabielskiemu, Cezaremu Szymańskiemu, Sewerynowi Wałkuskiemu.

Klasyfikacja końcowa:

Turniej Minitenisa par deblowych:

I miejsce: Laura Białucha i Oliwia Borys

II miejsce: Dominika Bikowska i Nel Sęk

III miejsce: Madzia Biedrzycka i Marysia Laskowska oraz Iza Waldzińska i Marysia Jankowska

Pocieszka: I miejsce: Julia Trzaska i Maks Trawiński

Turniej Debla – kort pomarańczowy:

I miejsce: Hubert Woronowicz i Nikodem Gąsiewski

II miejsce: Kuba Mikołajczyk i Mikołaj Miklikowski

III miejsce: Bartosz Krawczyk i Wiktor Czerwonko oraz Maja Rezka i Bartłomiej Biedrzycki

Pocieszka: I miejsce: Gabrysia Brulińska i Maja Męczkowska

Turniej debla – kort pełnowymiarowy:

I miejsce: Błażej Rafałowski i Antek Śmiechowski

II miejsce: Julia Brulińska i Julia Batko

III miejsce: Maks Kaczyński i Maja Łempicka oraz Wiktor Lemański i Olaf Rogiński

Pocieszka: I miejsce: Aleksandra Łada i Aleksandra Wawrzyniak

Turniej debla- najstarsi tenisiści:

Mecz finałowy pomiędzy Marysią Rusiecką/Kubą Trawińskim a Bartkiem Cyndzasem/ Adamem Chojnowskim nie został jeszcze rozstrzygnięty z powodu noworocznych wyjazdów tenisistów. Wyniki podamy bezpośrednio po rozegraniu tego pojedynku. Natomiast III miejsce zajęły pary: Natalia Bikowska i Weronika Bikowska oraz Katarzyna Przybyszewska i Hubert Chmielewski.

Turniej pocieszenia wygrało rodzeństwo Ewa Męczkowska i Dominik Męczkowski.

UKS Retrurn Łomża

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *