RN
TwitterFacebook

Znamy przyczynę zanieczyszczenia sieci wodociągowej w Łomży. MPWiK wydało oficjalny komunikat

„Uszkodzenie wodociągu rozdzielczego” oficjalną przyczyną zanieczyszczenia sieci wodociągowej na osiedlu Łomżyca. Woda była niezdatna do spożycia w tej części Łomży już pod koniec czerwca. Sanepid znalazł w niej wtedy bakterie z grupy coli. Później MPWiK poinformował , że w lipcu podczas przeglądu hydrantów przeciwpożarowych zlokalizowanych w rejonie ulicy Kolejowej i Geodetów wykryto też elementy zabawek, foliowych torebek jednorazowych, żyletek oraz artykułów spożywczych. Niezbędne było chlorowanie wodociągu, co jak twierdzili nasi czytelnicy, dało się to odczuć w mieszkaniach po odkręceniu kurków w kranach. Doprowadzenie instalacji do stanu pełnej używalności trwało z przerwami do 8 września. Dziś (12.11) MPWiK w Łomży wydało oficjalny komunikat w tej sprawie.

„Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łomży informuje, iż przyczyną zanieczyszczenia sieci wodociągowej na przełomie czerwca i lipca w rejonie Osiedla Łomżyca było dwukrotne uszkodzenie wodociągu rozdzielczego, w trakcie budowy ulicy Kolejowej i Geodetów wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

W celu wyeliminowania zanieczyszczenia, wodociąg w ul. Kolejowej i Geodetów został całkowicie odcięty od reszty miejskiej sieci wodociągowej. W tym czasie, pracownicy MPWiK Łomża, dokładnie przejrzeli i wyczyścili ok. 1,5 km odcinek tego wodociągu wraz z hydrantami ppoż. Na dzień dzisiejszy, tj. 12.11.2019 zanieczyszczenie zostało wyeliminowane” – poinformowało nas Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *