TwitterFacebook

Zwycięstwo artystów po zaciętym spotkaniu [FOTO]

Rzuty karne musiały rozstrzygnąć wynik spotkania między zespołami złożonych z samorządowców i przyjaciół ŁKSu Łomża, a Reprezentacją Artystów Polskich. Po 90 minutach gry, tablica wyników wskazywała 2:2. W rzutach karnych lepsi okazali się polscy artyści, którzy wygrali w konkursie jedenastek 3:2.

W pierwszej połowie naprzeciwko Reprezentacji Artystów Polskich stanęła drużyna złożona z łomżyńskich samorządowców. Szeregi urzędników wzmocniło dwóch juniorów MŁKSu i jeden zawodnik ŁKSu Tomasz Brzozowski. Zaś w drużynie artystów grali między innymi aktor Rafał Mroczek, satyryk Tomasz Jachimek, tancerz Rafał Maserak i 70-cio krotny reprezentant Polski, Piotr Świerczewski. Wiele stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki miał prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Andrzej Modzelewski. Jednak ta sztuka udała się tylko Tomaszowi Brzozowskiemu oraz Marcinowi Sawko, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Samorządowcy swoje zadanie wykonali i opuścili boisko z wynikiem 2:0.

Dzieła zniszczenia na zmęczonych artystach mieli dokonać pewni siebie Przyjaciele ŁKSu. Ci jednak już na początku drugiej połowy „wylądowali na deskach”. Reprezentacja artystów szybko zdołała odrobić straty z pierwszej połowy i doprowadziła do remisu. Wraz z kolejnymi minutami coraz śmielej w pole karne przeciwników wchodziła ekipa z Łomży, jednak nie udało im się strzelić bramki. Bardzo bliski zdobycia zwycięskiego gola w ostatniej minucie spotkania był Marcin Sawko jednak piłka odbiła się od słupka. Po 90 minutach wynik nie uległ zmianie i mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Każdy kibic futbolu wie, że rzuty karne zależą od szczęścia, ale te jak powszechnie wiadomo – sprzyja lepszym. I tymi lepszymi okazali się artyści wygrywając w konkursie jedenastek 3:2.

Cieszymy się, że takie spotkanie mogło dojść do skutku. To była zabawa, aczkolwiek każdy chciał wygrać spotkanie i był zdeterminowany. Dużo zabawy i integracja lokalnego środowiska wokół piłki nożnej – mówi prezes ŁKSu, Łukasz Uściłowski. Jest to okazja, aby zainteresować piłką nożną w naszym mieście osoby, które na co dzień nie uczestniczą w rozgrywkach ŁKSu. Być może po dzisiejszym wydarzeniu się tym zainteresują i zaczną chodzić na mecze naszego Łomżyńskiego Klubu Sportowego i uzupełnią tę rzeszę kibiców – twierdzi kapitan drużyny Przyjaciół ŁKSu i członek zarządu klubu, Sebastian Chrzanowski.