RN
TwitterFacebook

16 ran ciętych i kłutych. Wyniki sekcji zwłok zabitego w Rzekuniu Michała M.

W ubiegłą środę 33-letni Tomasz Z. zabił przy użyciu noża 43-letniego Michała M. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce ustaliła, że pomiędzy dwójką mężczyzn był konflikt. Podczas przypadkowego spotkania w Rzekuniu doszło do kłótni i szarpaniny w wyniku, której Tomasz Z. wyciągnął nóż i zadał nim drugiemu mężczyźnie 16 ciosów. Jak mówi rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Edyta ŁukasiewiczRaną śmiertelną okazała się ta znajdująca się na szyi poszkodowanego. Sprawca został zatrzymany zaraz po zdarzeniu.

– W trakcie przeprowadzonej sekcji biegły patomorfolog stwierdził 16 ran ciętych i kłutych u pokrzywdzonego. Znajdowały się one w okolicach klatki piersiowej, szyi i głowy. Raną śmiertelną okazała się jedna z nich, która znajdowała się na szyi Michała M. W wyniku obfitego krwawienia pokrzywdzony zachłysnął się krwią, następnie doszło do zalania krwią płuc oraz innych organów wewnętrznych – poinformowała nas rzecznik prokuratury Edyta Łukasiewicz.

Sekcja zwłok Michała M. została przeprowadzona w piątek. Tego samego dnia Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego Tomasza Z. – Sąd Rejonowy w Ostrołęce w pełni podzielił stanowisko prokuratury, uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – relacjonuje rzecznik prokuratury.

Podejrzanemu za zabójstwo grozi dożywotnie pozbawienie wolności.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *