TwitterFacebook

Skuteczna akcja ostrołęckich policjantów

Zabezpieczone narkotyki, waga elektroniczna, gotówka oraz zatrzymanie do sprawy dwóch osób, to efekt działań policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Wartość samych tylko zabezpieczonych narkotyków, to kwota kilku tysięcy złotych.

Zwalczanie przestępczości narkotykowej jest jednym z ważnych zadań policji. Funkcjonariusze z ostrołęckiej komendy w okresie wakacyjnym zwiększyli swoje działania w tym zakresie, w wyniku których ustalono, że w jednym z lokali hazardowych na terenie Ostrołęki mogą znajdować się narkotyki.

Realizację sprawy zaplanowano na początek bieżącego tygodnia. Zgodnie ze swoimi podejrzeniami we wcześniej ustalonym miejscu policjanci zabezpieczyli łącznie blisko 100 gramów narkotyków.

 Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancję to marihuana i amfetamina, z których  można by  uzyskać ponad 160 porcji handlowych narkotyków.

 Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną mogąca służyć do porcjowania narkotyków, szkielet broni gazowej z dwoma magazynkami  oraz gotówkę. Do sprawy została zatrzymana młoda kobieta i kilka lat starszy mężczyzna.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie osobom zarzutów. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania, natomiast kobieta posiadania i udzielania narkotyków. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności, w związku z tym został on doprowadzony do Zakładu Karnego.

Dalsze czynności pod nadzorem Prokuratury prowadza policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

mł. asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *