TwitterFacebook

Andrzej Grabowski, autor książek dla dzieci, gościł w Ostrołęce

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce najmłodsi mieli okazję porozmawiać ze scenarzystą, pisarzem i prowadzącym pogramy telewizyjne dla dzieci Andrzejem Grabowskim. Gość w bardzo zabawny sposób poprowadził spotkanie, angażując uczniów w zabawy z kukiełkami „Budzika”, „Kulfona” czy „Zająca Poziomki”.

Andrzej Grabowski stworzył wiele programów telewizyjnych i filmów dla dzieci m.in.: „Budzik”, „Mordziaki”, „Kulfon co z ciebie wyrośnie?!”, „Tik-Tak”, „Fasola”. Napisał też wiele książek, między innymi: „Dziewczyna ze srebrnym zębem”, „Mumciuś”, „Pirat Jędruś”, „Kulfon i Monika. Zapraszamy na przygody”. Jest również autorem ponad pięciuset piosenek dziecięcych.

Podczas zabaw pisarz pokazywał dzieciom kukły i pacynki, które były wykorzystywane w programach telewizyjnych. Uczniowie mogli brać udział w różnych zabawach i poznawać tajniki telewizyjnych chwytów, np. umieszczania małych postaci tj. „krasnoludek Piksel” w programie „Budzik”. Dzieci mogły bawić się lalkami, poznawać ich mechanizmy działania i odgrywać teatrzyki przed rówieśnikami.

Zamiłowanie do książek autor spotkania miał od dawana: Pierwszą książkę zacząłem pisać gdy miałem 14 lat, jednak nie udało mi się jej dokończyć… może kiedyś do niej wrócę. Natomiast pierwszą, którą napisałem to był: „ Zając Poziomka”, wraz z Ewą Chotomską w 1988 roku – mówi Andrzej Grabowski.

Na koniec spotkania najmłodsi mogli zakupić książki z dedykacją od autora. Książki z bajkami cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Rafał Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *