TwitterFacebook

Będę z Tobą na dobre i na złe [FOTO]

W Ostrołęce zorganizowano VII Kongres małżeństw. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Będę z Tobą na dobre i na złe”. Uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać konferencji oraz wymienić się doświadczeniami.

Kongres rozpoczął się od mszy św. w Kościele pw. Królowej Rodzin w Ostrołęce sprawowanej pod przewodnictwem Pasterza diecezji biskupa Janusza Stepnowskiego. Następnie uczestnicy przenieśli się pobliskiej szkoły podstawowej, gdzie rozpoczęła się część wykładowa.

Małżonków do udziału w Kongresie przyciąga ciekawość, ale też chęć nauczenia się czegoś nowego czy możliwość wymiany doświadczeń. Tu można znaleźć gotowe recepty na życie małżeńskie, wiedza zdobyta podczas takich spotkań ułatwia porozumienie małżonkom. W małżeństwie trzeba umieć rozmawiać, wiedzieć co czuje małżonek, to pomaga w tym by, małżeństwo żyło a nie umierało – mówią Urszula i Dariusz Kaliszewscy.

Małżonkowie wysłuchali prelekcji Anny i Krzysztofa Strugów, gości z Wrocławia, którzy na co dzień są doradcami rodzinnymi i znają problemy małżeństw od tak zwanej podszewki. Dzielimy się naszą wiedzą. W dzisiejszych czasach trzeba ludziom pokazywać, że małżeństwo może się udać i może być szczęśliwe. Problemy dotyczą wszystkich par tak samo. Przede wszystkim są to problemy w komunikacji. Drugą taką sfera jest intymność. Mężczyzna chce czegoś więcej bądź mniej i tu też często małżonkowie się sprzeczają. Kolejną kwestia jest różnica między kobietą a mężczyzna. Inaczej patrzą na pewne sprawy, mężczyźni a inaczej kobiety, zamiast się wspierać często się sprzeczają i dochodzi do konfliktów – mówi Krzysztof Struga.

Jesteśmy 6,5 roku po ślubie, początki były trudne, ale cały czas się docieramy. Ważne jest rozwiązywanie problemów w zarodku. Takie spotkania są potrzebne, bardzo rozwijają i dają możliwość poszerzenia swojej wiedzy. Myślimy, że już wszystko jest dobrze, a tu zauważamy coś nowego z czym powinniśmy się zmierzyć w naszym małżeństwie – mówią uczestnicy.

Organizatorem VII Kongres Małżeństw była Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Święta Rodzina z Ostrołęki.

EN

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *