RN
TwitterFacebook

Bezpieczeństwo i higiena z „Radosnym Świetlicobusem” [FOTO]

Kolejny wakacyjny ranek najmłodsi spędzili z „Radosnym Świetlicobusem”, tym razem przy ul. Marii Konopnickiej w Ostrołęce. Główne hasła obwoźnej świetlicy w tym tygodniu to bezpieczeństwo i higiena przekazywana najmłodszym. Spotkanie przebiegało pod okiem pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrołęce.

Najmłodsi dzięki świetlicy objazdowej, zorganizowanej  przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, mogą nie tylko dobrze się bawić, ale również uczyć np. numerów alarmowych czy jak zdrowo spędzać wakacje. Natomiast osoby dorosłe mogły pod okiem pracowników sanepidu dokonać pomiarów ciśnienia tętniczego czy tlenku węgla w płucach.

Przede wszystkim prowadzimy rozmowy na temat zdrowego trybu życia, czy programu trzymaj formę czyli aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, a także jak prawidłowo się nawadniać w upały. Wszystko to połączone z zabawą tak naprawdę w formie lekkiej i przyjemnej, aby dzieci nie były tym przytłaczane w wakacje – mówi Milena Romanik-Ciszkowska.

Według rodziców taki świetlicobus to bardzo dobry pomysł na spędzanie czasu z dziećmi.

Bardzo fajna sprawa dla dzieciaków, bo mogą wyjść z domu bawić się i nauczyć nowych rzeczy bądź poznać nowych kolegów- mówi  jeden z rodziców.

Gdzie następnym razem zaparkuje mobilna świetlica można sprawdzić na stronie internetowej MOPR w Ostrołęce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 9 =