RN
TwitterFacebook

„Bezpieczne Kąpielisko ze służbami ratowniczymi” na ostrołęckiej plaży [FOTO]

Były alkogogle i narkogogle a także pierwsza pomoc i profilaktyka. Na spacerujących po nadnarwiańskich błoniach czekały wczoraj (28.07) ciekawe doświadczenia. To w ramach akcji „Bezpieczne Kąpielisko ze służbami ratowniczymi”. – Spotykaliśmy się z mieszkańcami Ostrołęki wypoczywającymi na plaży miejskiej, żeby przekazać im wiele przydatnych informacji. Jak udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, topiącym się, ale też osobom, które zażyły jakieś używki – mówiła  mł. asp. Aneta Woracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W specjalnie przygotowanym namiocie można było przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomie oraz sprawdzić sprawność i koordynacje ruchową w specjalnych goglach symulujących stany odurzenia alkoholowego i narkotykowego.

– Takie doświadczenia są bardzo pouczające. Natomiast jeśli chodzi o naukę pierwszej pomocy, jest to wiedza, która przydaje się w życiu. Zdecydowanie lepiej wiedzieć jak udzielić tej pomocy drugiemu człowiekowi, niż żałować, że czegoś się nie przypomniało albo nie przećwiczyło, a była taka możliwość – powiedział nam jeden z uczestników spotkania.

Akcja została zorganizowana przez komendę miejską policji w Ostrołęce oraz grupę ratowniczą nadziej.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two − 1 =