TwitterFacebook

Brak oświetlenia na ul. Krańcowej w Ostrołęce

Ulica Krańcowa w Ostrołęce wymaga oświetlenia. Jej mieszkańcy mają dość ciemności i skarżą się na brak lamp ulicznych.

Już teraz ulica jest dość mocno uczęszczana. Prowadzi między innymi do cmentarza komunalnego. W przyszłości ruch na niej ma się jeszcze zwiększyć w związku z planowaną w tym rejonie budową bloku C ostrołęckiej elektrowni. Mieszkańcy ul. Krańcowej zgodnie twierdzą że zamontowanie lamp ulicznych poprawi bezpieczeństwo na drodze.

Powinno być oświetlenie. Ono jest potrzebne dla naszego bezpieczeństwa – mówi pani Jolanta. Jest ciemno jak się idzie na przystanek. Również dzieci często wracają z głównej ulicy pieszo, a teraz coraz wcześniej zapada zmrok. Nawet jak się jedzie samemu samochodem to przy lampach jest bezpieczniej. Droga jest oświetlona i wszystko na niej widać.

Droga jest spokojna, ale nie oświetlona i żeby nie doszło tu do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku – dodaje pan Damian. Tędy jeździ dużo ludzi na motorach, a także rowerzystów. Jak się jedzie samochodem, to nie widać, że ktoś idzie bokiem. Przecież tu nie ma nawet chodnika. Jest niebezpiecznie.

Potrzebą oświetlenia ulicy Krańcowej zajęła się już radna Grażyna Sosnowska. Złożyła w tej sprawie już interpelację do prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.

Wystąpiłam do pana prezydenta z prośbą o doprojektowanie do istniejącego już projektu przebudowy ulicy Krańcowej oświetlenia ulicznego – mówi Grażyna Sosonowska. Ma tu powstać ścieżka rowerowa, więc na pewno to oświetlenie jest potrzebne i niezbędne. Zapewni bezpieczeństwo zarówno rowerzystom, jak i osobom chodzącym tu pieszo.  

Jak dowiedzieliśmy się od radnej Grażyny Sosnowskiej w 2018 roku planowany jest remont ulicy Krańcowej. 

Anna Sutuła 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *