RN
TwitterFacebook

Budowa Muzeum Żołnierzy Wyklętych

Trwa przebudowa i remont budynków Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Do tej pory ekipom budowlane wykonały część prac wyburzeniowych. Nie ma już między innymi obiektu nazywanego budynkiem „E”. Oprócz tego firma wykonująca przebudowę wzmocniła fundamenty pozostałych budowli. Przeprowadzane są między innymi roboty związane z wymianą dachu budynku głównego Muzeum.

W chwili obecnej wzmacniane są stropy. Trwają przygotowania do wzmocnienia więźby dachowej na budynku głównym „A”, po to aby mogły jak najszybciej ruszyć prace we wnętrzu budynku – mówi Jacek Karczewski, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.

Prowadzone są tez prace rozbiórkowe wewnątrz budynków. W ich trakcie udało się dotrzeć do najstarszych elementów budowli. Odkryto między innymi łuki nad wejściami do korytarzy z celami. W Muzeum mają plany aby zachować znalezione elementy.

Chcemy zachować wszystkie elementy architektoniczne, które są odkrywane, jak również elementy ruchome, które znajdujemy, czyli stary kubek, czy cegiełka. Być może szczegółowe analizy wykażą nam, że są to elementy o walorach historycznych – mówi Jacek Karczewski.

Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca 2018 roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *