RN
TwitterFacebook

Budżet Obywatelski Mazowsza 2020: znamy wyniki głosowania

Znamy projekty, które zostaną zrealizowane w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Na 63 zadania ogólnowojewódzkie i regionalne zagłosowało prawie 38 tysięcy mieszkańców.

W podregionie ostrołęckim zrealizowane zostaną 3 inwestycje – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego:

– Najwięcej głosów otrzymał projekt stworzenia przestrzeni edukacyjno-rekreacyjnej na terenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie. Dwa ważne projekty prozdrowotne: tężnia solankowa z miejscem do wypoczynku pod szpitalem w Ostrołęce i zakup ambulansów ratunkowych dla Meditrans Ostrołęka. Same te wybory świadczą o jednym, ważne jest zdrowie dla mieszkańców Mazowsza.

W przypadku zadań ogólnowojewódzkich mieszkańcy Mazowsza również zdecydowali w większości o wsparciu dla służby zdrowia. W związku z tym w 2021 roku zakupione zostaną dwa nowe ambulanse do szpitala w Radomiu oraz program badań przesiewowych i wczesnej diagnostyki wad serca u noworodków w szpitalu brudnowskim w Warszawie.

Pełna lista przyjętych zadań dostępna jest na stronie urzędu marszałkowskiego. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eighteen − 15 =