TwitterFacebook

Ostrołęka: Kiedy będzie dokończony remont ul. Wierzbowej?

Mieszkańcy ulicy Wierzbowej w Ostrołęce pytają, co dalej z remontem jezdni. Został on wykonany jedynie częściowo. Na pozostałym odcinku znajduje się zwykłe żwirowe podłoże.

Ten niedokończony kilkudziesięciometrowy odcinek jest w bardzo kiepskim stanie. Po każdym deszczu przybywają nowe dziury, a droga staje się coraz bardziej wyboista. Za każdym razem, jadąc tą ulicą, trzeba bardzo uważać, aby nie uszkodzić sobie zawieszenia w samochodzie – mówi jeden z mieszkańców. I dodaje – Widocznie urzędnicy gminni nie porozumieli się z Urzędem Miasta i przez to mamy tę drogę w tak złym stanie. A może miasto po prostu nie jest zainteresowane tym kawałkiem.

Ulica Wierzbowa przebiega przez teren trzech miejscowości: Drężewa, Olszewa-Borek i Ostrołęki. – Asfalt znajduje się na części należącej do Olszewa-Borek i Drężewa, Ostrołęka swojego odcinka jeszcze nie wykonała. Mam nadzieję, że jeśli kiedykolwiek pojawi się pomysł przebudowy ulicy Warszawskiej, która leży prostopadle do Wierzbowej, wtedy zostanie wykonane uzupełnienie tych kilkudziesięciu metrów, których brakuje – mówi wójt gminy Olszewo-Borki, Krzysztof Szewczyk.

Otwartym pozostaje pytanie – kiedy to będzie? W sprawie skontaktowaliśmy się również z rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta w Ostrołęce, Wojciechem Dorobińskim, który stwierdził, że w tegorocznym planie budżetowym nie przewidziano środków na remont tej ulicy. Taki stan rzeczy trwa już kilka lat.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *