RN
TwitterFacebook

Darmowy internet w Rzekuniu

W gminie Rzekuń w powiecie ostrołęckim każdy będzie mógł skorzystać z darmowego internetu. Usługa ta dostępna będzie między innymi na terenie placówek szkolnych, świetlic i bibliotek. Zasady korzystania z niej są proste, wystarczy wysłać wiadomość SMS.

Po wysłaniu wiadomości SMS otrzymuje się hasło, czyli dane do logowania – mówi Stanisław Godzina, wójt gminy Rzekuń – i na 45 minut w zasięgu sieci można bezpłatnie korzystać z internetu. Po tym czasie następuje 15 minutowa przerwa i po niej można dalej korzystać z internetu na tym samym loginie.

Projektem objętych jest 21 różnych instytucji znajdujących się pod zarządem gminy Rzekuń. Wśród nich jest między innymi Gminna Biblioteka Publiczna w Rzekuniu, Zespół Szkół w Ołdakach, czy Szkoła Podstawowa w Borawem. Obecnie trwają prace aktywacji usługi. Według przewidywań, do końca sierpnia ma ona być dostępna w obrębie każdej z instytucji.

Planowane jest też uruchomienie darmowego internetu na terenie świetlic w Susku Starym, Czarnowcu, Daniszewie i Nowej Wsi Wschodniej. Zostaną one uruchomione w późniejszym terminie. Placówki te nie posiadają w tym momencie potrzebnej do tego infrastruktury. Koszt jej montażu wyniesie około 20 tysięcy złotych.

Wcześniej w gminie w ramach innego projektu zbudowano sieć szerokopasmowego internetu. W ramach niego, połączeniem objęte zostały instytucje znajdujące się pod zarządem urzędu gminy w Rzekuniu. Projekt ten pozwolił także na wyposażenie 145 mieszkańców gminy wykluczonych cyfrowo w komputery i podłączenie ich do sieci

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *