RN
TwitterFacebook

Demontaż tzw. starego mostu na Narwi w Ostrołęce na finiszu

Prace rozbiórkowe tak zwanego starego mostu na rzece Narew w Ostrołęce nabierają tempa. Zdemontowano już wszystkie przęsła starej konstrukcji, a obecnie roboty prowadzone są od strony wjazdu do miasta.

Obecnie trwa rozbiórka prawobrzeżnego przyczółku, czyli fragmentu znajdującego się od strony wjazdu do Ostrołęki od ulicy Warszawskiej. Wkrótce mają się rozpocząć prace związane z budową nowego fragmentu mostu od strony miasta.

Będzie na nowo budowany przyczółek montujący przyszłe nowo posadowione segmenty mostu. Zostanie też poszerzony wjazd od strony ulicy Mostowej i to właśnie tam rozpoczną się pierwsze prace związane z wykonywaniem nowych elementów przyszłej konstrukcji mostu – mówi Wojciech Dorobiński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Remont rozpoczął się w styczniu bieżącego roku i zgodnie z planem ma się zakończyć za niecałe dwa lata. Prace jak dotąd przebiegają bez większych zakłóceń. Przed końcem lipca zdemontowano stare przęsła, a obecnie z dawnej konstrukcji starego mostu pozostały już tylko filary i fragmenty przyczółków. W ramach prowadzonych prac wymieniona ma zostać prawie cała konstrukcja, a na poszerzonych przęsłach znajdą się dwa pasy jezdni (po jednym w każdym kierunku), chodniki i ścieżki rowerowe.

Tak zwany stary most w Ostrołęce przebudowywany jest w całości ze środków zewnętrznych, pochodzących z budżetu państwa i od Grupy Energa. Inwestycja będzie kosztować ponad 20 mln złotych.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 1 =