TwitterFacebook

Dodatni przyrost naturalny w powiecie ostrołęckim

Mieszkańców powiatu ostrołęckiego przybywa. Tak wynika z danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny. Według informacji podanych przez GUS w powiecie ostrołęckim w pierwszej połowie 2016 roku przyrost naturalny na tysiąc mieszkańców wyniósł 1,99. Jest to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że województwo mazowieckie miało współczynnik 0,45, a subregion ostrołęcki 0,03.

Powiat ostrołęcki wybija się również na tle innych powiatów wchodzących w skład podregionu ostrołęckiego. Drugi w rankingu jest powiat wyszkowski z współczynnikiem 1,70. Przyrost naturalny w pozostałych częściach subregionu nie przedstawia się już tak dobrze. W powiatach ostrowskim, przasnyskim i makowskim mniej jest nowo narodzonych dzieci, niż osób zmarłych i przyrost naturalny kształtuje się na minusie. Najgorzej jest w powiecie makowskim, gdzie współczynnik wynosi (- 2,05). Gorzej od powiatu ostrołęckiego wypada też Ostrołęka. Tu współczynnik wynosi (- 0,34).

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba ludności w 2016 roku w subregionie ostrołęckim wyniosła prawie 390 tysięcy osób. Ponad połowę z tej liczby stanowiły kobiety. Powiat ostrołęcki zamieszkiwało w poprzednim roku prawie 90 tysięcy, Ostrołękę ponad 50. Liczba osób poniżej 25 roku życia w podregionie ostrołęckim wyniosła 29,5% wszystkich mieszkańców. Natomiast liczba mieszkańców mających skończone 65 lat i więcej wyniosła 14,6%.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *