TwitterFacebook

Dojazd z Goworowa do Ostrołęki w lepszym standardzie [FOTO]

Samorząd powiatu ostrołęckiego oficjalnie oddał do użytku fragment drogi Ostrołęka – Kamianka – Goworowo z odejściem na Dzbenin – Czarnowiec. Jest to ponad 20 kilometrowy odcinek wykonany w bardzo dobrej jakości i trochę nietypowy.

Droga nietypowa ponieważ mamy tu 6 metrów jezdni i pobocze metrowe dla pieszych i rowerzystów z każdej strony oddzielone linią ciągłą i światłami – mówi Stanisław Kubeł, Starosta powiatu ostrołęckiego – Szerszych parametrów nie było szans tutaj zrobić (…) Myślę, że droga będzie dobrze służyła mieszkańcom. Warto było poczekać kilka lat. W ramach dotychczasowych prac wykonano około 20 kilometrów z ponad 23 zaplanowanych. Aby inwestycja była dokończona w 100%, brakuje jeszcze dwóch odcinków. Chodzi o 700 metrów w Dzbeninie i 1,5 kilometra na terenie gminy Goworowo. Zakończony już odcinek drogi podoba się mieszkańcom Kamianki, miejscowości przez którą przebiega trasa.

To jest coś fantastycznego dla mieszkańców. Poprzedni stan drogi był fatalny. Ona w zasadzie była nie przejezdna. Teraz jest to wygoda dla mieszkańców Kamianki, ale też dla mieszkańców Ostrołęki. Bardzo dużo ludzi robi sobie przejażdżki rowerowe w okolice Kamianki nad Narew. Dzięki nowej drodze skrócił się również dojazd z Kamianki do Ostrołęki, czy do Rzekunia – mówi Janusz Gąsiorowski, mieszkaniec Kamianki. Koszt przebudowy drogi wyniósł około 15 milionów złotych. Większość pieniędzy na przebudowę wyłożyła gmina Rzekuń. Na ten cel przeznaczyła ponad 10 milionów złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *