RN
TwitterFacebook

Drugie życie ostrołęckiej turystyki wodnej

W ramach współpracy samorządu Ostrołęki z Państwowym Gospodarstwem Wodnym “Wody Polskie”, turystyka wodna w tym regionie może odżyć. Prace przy ostrołęckim porcie już trwają, ale w niekrótkim czasie możemy spodziewać się ich efektów.

Pływający pomost za około 150 tysięcy złotych ma połączyć stałe nabrzeża portu. Umożliwi on cumowanie małych jednostek pływających takich jak łódki, kajaki, czy małe jachty. Zwiększy on możliwości wykorzystania portu nie tylko przez użytkowników miejscowych, ale również tych płynących z Warszawy na jeziora mazurskie. Wody Polskie mają przygotowane plany tego projektu i są na etapie wyłaniania wykonawcy. Pływający pomost ma mieć około 60 metrów długości i ma być gotowy jeszcze przed wakacjami.

Dodatkowo podczas styczniowych rozmów pomiędzy prezydentem Ostrołęki Łukaszem Kulikiem, a dyrekcją gospodarki, miasto wstępnie zobowiązało się do sfinansowania działań mających na celu poprawienie bezpieczeństwa w porcie. Mają zostać zamontowane słupy oświetleniowe połączone z oświetleniem miejskim oraz monitoring.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku ma duże plany związane z ostrołęckim portem. Pod koniec grudnia została rozporządzona koncepcja zagospodarowania tego miejsca. Ma zostać powiększony i zabezpieczony przed wielkimi wodami portowy basen. Przebudowane zostaną też nabrzeża stałe. Dodatkowo planowane są kolejne pomosty – jeden stały i dwa pływające. Ostrołęcki port powiększy się również o parking i budynek kapitanatu. Pieniądzei na realizacje tych działań będą pochodziły ze Skarbu Państwa oraz dofinansowania unijnego, które Wody Polskie mają zamiar pozyskać. Jak wiemy od rzecznika prasowego Wód Polskich, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku traktuje renowację ostrołęckiego portu jako sprawę priorytetową.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − 5 =