TwitterFacebook

Dylewo uczciło rocznicę Bitwy Warszawskiej [FOTO]

Mieszkańcy Dylewa w powiecie ostrołęckim upamiętnili rocznicę Bitwy Warszawskiej. W kościele Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia Orkiestra reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej zagrała koncert pieśni patriotycznych. Słuchaczy nie brakowało.

Piękny koncert, który odbudowuje nasz patriotyzm. Myślę, że takie inicjatywy trzeba organizować częściej – mówił pan Ryszard.

W trakcie koncertu mieszkańcy Dylewa i przybyli goście wysłuchali takich utworów jak: Szara piechota, czy Morze, nasze morze.

Koncert poprzedziła Msza święta. W trakcie homilii ks. dr Andrzej Najda odniósł się do Bitwy Warszawskiej i poświęcenia jakim się wykazali żołnierze stawiając opór wojskom bolszewickim. Według księdza Andrzeja rocznica Bitwy Warszawskiej w tym roku nabiera wyjątkowego znaczenia.

Rocznica Cudu Nad Wisłą w roku stulecia odzyskania niepodległości przybiera szczególnego znaczenia. To dobre przypomnienie dla młodego pokolenia. To czas refleksji dla nas wszystkich. To czas podziękowania Bogu za odzyskaną wolność. Wolność, której nie ma się raz na zawsze. Wolność, o której nauczał święty Jan Paweł II  jest dana i zadana. I takie dni jak dzisiaj takie koncerty mogą być momentem zastanowienia – mówił ks. dr Andrzej Najda.

Bitwa Warszawska, zwana też Cudem Nad Wisłą, rozpoczęła się 13-go sierpnia.

AB  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *