RN
TwitterFacebook

„Emigranci” Mrożka według ostrołęckiej sceny aktorskiej [FOTO]

W piątkowy wieczór (13.04) w ostrołęckim klubie Oczko mogliśmy zobaczyć spektakl na podstawie dramatu „Emigranci” Sławomira Mrożka. Jest to historia o dwóch różnych Polakach mieszkających w małym pomieszczeniu bez okien, a na dodatek w innym kraju. Głównym aspektem jest pokazanie różnic pomiędzy klasą robotniczą, a intelektualną w okresie powojennym.

Akcja rozgrywa się w wynajmowanej przez dwóch mężczyzn suterynie, w jednym z zachodnich krajów europejskich. Jeden z nich to intelektualista, rozważający wszystkie za i przeciw, filozof i mentor. Drugi to prosty chłop, robotnik bez wykształcenia, który przyjechał tylko aby zarobić pieniądze i na wszystkim je oszczędzać.

Spektakl na podstawie powieści z lat siedemdziesiątych doskonale odzwierciedla dzisiejsze zmagania rodaków za granicą. Gdzie przez kilka lat w kiepskich warunkach i oszczędzaniu na wszystkim chcą dorobić się większych pieniędzy. Wtedy liczy się tylko zarobek nie zważając na zdrowie i ryzyko podejmowanych prac.

Dominik Opęchowski i Bartosz Żebrowski to główni bohaterowie sztuki, którzy według publiczności dobrze zagrali swoje role. Spektakl bardzo przypadł mi do gustu, bo kolega Dominik i Bartek pokazali wszystko co najlepsze w ich talencie i uważam, że występ był bardzo udany; Uważam spektakl za bardzo interesujący i chłopcy bardzo dobrze zagrali swoje rolę, a także poprawnie odzwierciedlili tę historię „Emigrantów” – mówili widzowie Hubert i Małgorzata.

Niemal półtoragodzinny spektakl wymagał długich przygotowań aktorów. Bartosz Żebrowski mówił o półtoramiesięcznej nauce około sześćdziesięciu stron tekstu.

Rafał Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *