RN
TwitterFacebook

Ferie z WOT. Nowa propozycja dla uczniów i studentów

5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej jest jedną z kilku, które realizują projekt „Ferie z WOT”. Umożliwia on studentom i uczniom odbycie szkolenia podstawowego podczas ferii.

Szkolenie jest przygotowane w taki sposób, że pierwszego dnia ferii w woj. mazowieckim, czyli 26 stycznia odbędzie się powołanie do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Ostatni dzień zimowego odpoczynku to przysięga wojskowa zwieńczająca 16-dniowe szkolenie podstawowe – mówi Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5. MBOT.  – Zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy chcą w oryginalny i nietuzinkowy sposób spędzić ferie zimowe – dodaje rzecznik brygady.

Projekt jest realizowany na terenie całej Polski, a pierwsze szkolenia organizowane w jego ramach rozpoczęły się już 11 stycznia w województwach kujawsko-pomorskim i wielkopolskim. Kolejne będą miały miejsce na terenie województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, w dniach od 19 stycznia do 3 lutego. Mazowiecka brygada dołączy do projektu 26 stycznia (szkolenie potrwa do 9 lutego). Najpóźniej, bo dopiero w dniach 9-24 lutego, projekt zostanie zorganizowany na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Żeby wziąć udział w projekcie należy zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień lub złożyć wniosek o powołanie do służby drogą elektroniczną przez platformę ePUAP.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *