RN
TwitterFacebook

Festiwal teatralny INQUBATOR rozpoczęty [FOTO]

Ostrołęka na trzy dni zmienia się w stolicę teatru. Spektakle, które będziemy mogli oglądać zainaugurowała czwartkowa parada, która przeszła od placu Bema do sceny przy Kupcu. Odmienność festiwalu polega na tym, że często spektakle wychodzą poza kadr sceny, przez co odbywają się na ulicach miasta. W tegorocznej edycji biorą udział nie tylko lokalne czy krajowe teatry, ale również goście z Niemiec czy Hiszpanii.

Pierwszym spektaklem przedstawionym ostrołęckiej publiczności był “Dzieci Wojen – kronika obrazu i słowa” zaprezentowany przez Ostrołęcką Scenę Autorską w reżyserii Wojciecha Kraszewskiego. Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości, inscenizacja miała charakter patriotyczny. Sztuka jest opowieścią o losach dzieci uwikłanych w dramat wojny.

Ostrołęczanie o festiwalu mówią pozytywnie. Podkreślają też, że rzadko mają do czynienia z takimi występami. – Dobrze, że raz na jakiś czas można coś w mieście zobaczyć, jednak takie wydarzenia mogłyby być trochę częściej. Bardzo mi się podoba, bo w sumie jest to coś stosunkowo nowego w Ostrołęce – mówią uczestniczący w festiwalu.

Widowisko to nie tylko spektakle, to też konkursy: fotograficzny i recenzyjny. 9. Festiwal INQUBATOR potrwa do soboty (15.09).

Rafał Ś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × four =