TwitterFacebook

Filharmonia dla najmłodszych [FOTO]

Wczoraj (16.05) na scenie Ostrołęckiego Centrum Kultury wystąpili „Trzej Muszkieterowie”, którzy zagrali najmłodszym. Dzieci miały okazję nie tylko posłuchać muzyki, ale i poznać takie instrumenty jak fagot czy klarnet. 

„Trzej muszkieterowie” to  wykonawcy muzyczni grający na fagocie, fortepianie i klarnecie, prezentujący utwory w duecie jak i trio. Takie spotkania to możliwości zobaczenia na żywo niecodziennych instrumentów i zachęcenie dzieci do odwiedzania filharmonii. Jest to jakby misja edukacyjna, cieszymy się, że możemy ukulturalniać dzieci i młodzież. Poprzez pokazywanie dorobku muzycznego staramy się zachęcić najmłodszych aby chodziły  do filharmonii – mówił jeden z muzyków Maksymilian Rogacewicz.

Spotkanie w Ostrołęckim Centrum Kultury to nie tylko możliwość wysłuchania przez dzieci utworów muzycznych, ale także zapoznanie się z budową instrumentów. Mali uczestniczy dowiedzieli się, że fagot składa się z sześciu części ( stroik, es, skrzydło,stopa, rura basowa i czara głosowa) i stanowiących kanały o długości około dwóch i pół metra. Cały instrument dęty jest z drewna i posiada wysokość około jednego metra i czterdziestu centymetrów.

Najmłodsi docenili zaangażowanie artystów oglądając w skupieniu wszystkie występy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *