RN
TwitterFacebook

Filmowa uczta w Ostrołęckim Centrum Kultury

Dobra wiadomość dla miłośników kina z Ostrołęki i nie tylko. Już jutro (03.12) w kinie Jantar rozpocznie się 18 edycja „Filmowych Zwierciadeł”. Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi o godzinie 12:00 w sali numer 2 kina Jantar. Podczas pokazów konkursowych festiwalu publiczność będzie mogła obejrzeć aż 38 filmów. Będą to filmy fabularne i dokumentalne.

Celem festiwalu jest propagowanie sztuki filmowej wśród młodych twórców – mówi Wojciech Kraszewski, dyrektor festiwalu – Jest to festiwal dla młodych ludzi, którzy po raz pierwszy robią swój film, albo robią to po raz kolejny i cały czas te doświadczenie zbierają.

Finał festiwalu nastąpi w niedziele. Za nim jednak jury wręczy nagrody autorom najlepszych filmów. Publiczność będzie mogła obejrzeć cztery filmy pozakonkursowe. Będzie to między innymi obraz nakręcony przez młodzież z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Laskowcu, czy film Tomasza Samosionka.

Festiwal „Filmowe Zwierciadła” dla wielu młodych filmowców jest pewnego rodzaju etapem w karierze. Według Wojciecha Kraszewskiego wiele z osób, które wygrywało festiwal lub brało w nim udział rozpoczynało po przygodzie z festiwalem naukę w szkołach artystycznych, filmowych, czy aktorskich. Co roku do części konkursowej festiwalu przysyłane jest przynajmniej 150 zgłoszeń.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *