TwitterFacebook

Fundacja Energa wsparła Placówkę Pieczy Zastępczej w Ostrołęce

Fundacja Energa rozdała kolejne fundusze w ramach akcji „Aktywni Charytatywni”. Ponad 10 tysięcy złotych trafiło do Placówki Pieczy Zastępczej „Korczakówka” w Ostrołęce. Pieniądze posłużą do opłacenia letniego wypoczynku dzieci w 2018 roku.

To już drugi raz kiedy fundacja dofinansowuje wakacje wychowankom placówki – W tym roku dzięki pieniądzom przyznanym w 2016, wychowankowie dziesięć dni spędzili bardzo aktywnie i atrakcyjnie w Łebie. W roku 2018 nie wiemy jeszcze gdzie pojedziemy. Najpierw musimy znaleźć odpowiedni ośrodek wypoczynkowy. Staramy się, żeby wakacje były atrakcyjnym czasem dla naszych dzieci i tu nie ukrywam, że dzięki pomocy Fundacji Energa jest to realne – mówi Iwona Brzezińska, dyrektor placówki.

Placówka Pieczy Zastępczej w Ostrołęce zajmuje się opieką i wychowaniem dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą być pod opieką rodziców. Obecnie znajduje się w niej 31 dzieci w wieku od 7 do 19 lat.

Łącznie w ramach akcji rozdano 150 tysięcy złotych. Oprócz ostrołęckiej placówki fundusze otrzymało także osiem innych z terenu naszego kraju.

W ramach akcji „Aktywni Charytatywni” pracownicy Grupy Energa, ich rodziny lub znajomi jeżdżą na rolkach, rowerach lub biegają. Dystans który pokonają jest zliczany i przeliczany na złotówki. W tegorocznej IV edycji przedsięwzięcia udział wzięło 561 osób. Przebyli oni w ciągu sześciu miesięcy powyżej 600 tysięcy kilometrów.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *