RN
TwitterFacebook

Fundusz sołecki 2018. Mieszkańcy gminy Olszewo – Borki już zdecydowali

Zakończyły się zebrania wiejskie, podczas których społeczność gminy Olszewo – Borki w powiecie ostrołęckim podejmowała decyzje na co zostaną przeznaczone pieniądze z funduszu sołeckiego.

W budżecie gminy na 2018 rok wyodrębniono na fundusz sołecki środki w kwocie ponad 628 tys. zł. Z pieniędzy tych ma zostać w przyszłym roku zrealizowanych 58 zadań.

Są to zadania mające na celu przede wszystkim zaspokojenie najpilniejszych potrzeb mieszkańców – mówi Aneta Gutowska – Grucelska, sekretarz gminy Olszewo – Borki. Wśród nich jest między innymi żwirowanie i równanie dróg, budowa oświetlenia ulicznego czy doposażenie placów zabaw przy świetlicach wiejskich. Katalog zadań jest szeroki. Wszystkie one służą aktywizacji społeczności lokalnej.

Pieniądze przekazane będą również na zakup i montaż urządzeń do ćwiczeń, tak zwanych siłowni zewnętrznych w miejscowości Grabnik. W planach jest też wykonanie parkingu w Olszewo – Borkach.

Środki jakie otrzymają sołectwa na realizację wybranych działań zależą między innymi od ich wielkości. W tym roku na terenie gminy Olszewo – Borki są już trzy miejscowości (Antonie, Olszewo – Borki i Nowa Wieś), które mają maksymalną wartość funduszu sołeckiego, czyli 37 414 złotych.

Zadania inwestycyjne, na które zdecydowali się mieszkańcy gminy Olszewo – Borki będą miały rangę oficjalnie zatwierdzonych po ostatecznym wpisaniu ich do budżetu na 2018 rok.

Anna Sutuła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *