RN
TwitterFacebook

GD: Anna Puławska, Marta Kędzierska-Łukasik, Mateusz Opęchowski – Jubileuszowy kurs Alfa

Za tydzień, 10. marca przy Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce rusza dwudziesta edycja kursu Alfa. Kurs Alfa to cotygodniowe spotkania organizowane z myślą o tych, którzy są na początku drogi poznawania chrześcijaństwa. Kurs organizowany jest dwa raz w roku, na wiosnę i na jesieni. Kurs Alfa trafił do nas z Kościoła Anglikańskiego, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem. Tematy poruszane podczas kursu są wspólne, zarówno dla Kościoła Protestanckiego jak i Rzymsko-Katolickiego.

– Dla mnie kurs Alfa jest czymś dużym, naprawdę. Jest to taki moment spotkania w ciągu tygodnia, gdzie można spotkać bardzo życzliwych ludzi być w dobrym projekcie no i spotkać Pana Boga. Tak na ile ktoś się otworzy to na tyle spotka Pana Boga – mówi Anna Puławska.

– Dla mnie to jest taki początek wejścia w relację z Bogiem, też odkrywanie Boga w drugim człowieku. Mnie to mega porusza i dotyka – przyznaje Mateusz Opęchowski.

– Dla mnie jest szansą poznania wspaniałych ludzi, nowych historii, uczenia się czegoś nowego, relacji z innymi ludźmi, z Bogiem – dodaje Marta Kędzierska – Łukasik.

Ta edycja kursu to jedenaście spotkań, przez jedenaście tygodni, zawsze we wtorek, w Dziennym Domu Pobytu Seniora przy Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce. Każde spotkanie to na początek półgodzinne rozmowy przy kawie, herbacie przy posiłku, następnie wspólne śpiewanie i konferencja. Za każdym razem inna, ale powoli wprowadzająca w temat wiary, chrześcijaństwa i przybliżająca Pana Boga. Potem są tak zwane grupki dzielenia, kiedy w stałym gronie uczestnicy kursu mogą podzielić się swoimi przemyśleniami.

O rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu w Ostrołęce kursie Alfa z Anną Puławską, Martą Kędzierską – Łukasik i Mateuszem Opęchowskim rozmawia Mateusz Święcicki:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − five =