RN
TwitterFacebook

GD: Bartosz Śnieciński – Wyścigi uliczne w Ostrołęce?

W najbliższą środę, 15 stycznia, planowana jest pierwsza w tym roku sesja Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. Prace w komisjach dobiegają końca. Przed młodymi radnymi szereg tematów do poruszenia, a wśród nich miedzy innymi uzupełnienie składów komisji rady o dwóch członków, dyskusja na temat współpracy z Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce czy omówienie działań promujący Młodzieżową Radę Miasta.

Młodzieżowa Rada Miasta w Ostrołęce działa zaledwie od kilku miesięcy, a środowa sesja będzie dopiero trzecim takim spotkaniem. Mimo to już można pokusić się o stwierdzenie, że jej powołanie było jak najbardziej słusznym działaniem. Młodzi radni ambitnie i odpowiedzialnie podchodzą do realizacji zobowiązań i zyskują partnerów do współpracy.

Jednym z nich jest organizacja o nazwie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, która dała się już poznać w Ostrołęce z kilku działań.

– Jeżeli Mazowieckie Inicjatywy Społeczne będą realizowały jakieś akcje, tak jak na przykład zbiórka żywności, my jak najbardziej w to będziemy się włączać i promować to wydarzenie – deklaruje Bartosz Śnieciński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

Jednak pierwszoplanowym działaniem Młodzieżowej Rady Miasta będzie włączenie się do realizacji zadania, zgłoszonego do budżetu obywatelskiego i wybranego przez mieszkańców, a chodzi o koncert hip-hopowy „Młodzież dla Ostrołęki”.

Przewodniczący Bartosz Śnieciński zapowiada też działania, mające doprowadzić do organizowania w mieście legalnych wyścigów ulicznych.

– Jest to bardzo trudne i może to być wyzwanie nie tylko dla mnie ale i dla całego miasta. Ale wiem, że takie wydarzenia mają miejsce, na przykład w Łodzi – przyznaje Bartosz Śnieciński.

Więcej o tegorocznych planach Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki a także o działaniach na osiedlu Starosty Kosa w rozmowie Mateusza Święcickiego z Bartoszem Śniecińskim.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *