TwitterFacebook

GD: Bogdan Piątkowski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury

Bogdan Piątkowski, dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury w rozmowie z ks. Marcinem Sobiechem opowiedział o wakacjach w OCK, z czego będą mogły skorzystać dzieci oraz młodzież, co oferuje mieszkańcom Ostrołęki OCK w ciągu roku oraz o ostrołęckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Zapraszamy do wysłuchania:

Ks. Marcin Sobiech: Panie dyrektorze: Ostrołęckie Centrum Kultury już rozpoczęło wakacje, tak jak i nasze dzieciaki i nasza młodzież. Co proponujecie w tym roku w wakacje?

Bogdan Piątkowski: Tak, to prawda. Weszliśmy już w okres wakacyjny, co nie znaczy, że u nas zaczął się okres urlopowy. To troszkę inaczej w kulturze funkcjonuje. Wtedy kiedy inni wypoczywają, my właśnie zaczynamy pracę. Zaczęliśmy właśnie te pomysły wakacyjne, o których wcześniej pomyśleliśmy. No jest tego sporo, także myślę, że jeżeli ktoś będzie miał ochotę wakacje spędzać bardziej aktywnie, przychodząc do naszych placówek, znajdzie coś dla siebie.

Na pewno podzielone macie dla młodszych i dla starszych. Co dla tych najmłodszych?

Tak, to prawda. Dla młodszych przede wszystkim przygotowaliśmy szeroką ofertę różnorakich zajęć edukacyjnych, ponieważ mamy nadzieję i tak myślimy sobie, że takie aktywne spędzanie czasu jest tym, co młodych ludzi może zainteresować, a co czasami w czasie roku szkolnego – na co nie mają czasu. W każdej placówce coś się będzie działo interesującego, na przykład w naszej galerii – Galerii Ostrołęka – coś tam może się dziać. No przede wszystkim zajęcia plastyczne, zajęcia fotograficzne, także jeżeli młodzi ludzie zainteresowani są takimi dziedzinami to zapraszamy. Tam będą i techniki graficzne, będzie fotografia analogowa, będą różne zajęcia ogólnoplastyczne, będzie rysunek, malarstwo, także tak jak mówię: jeżeli ktoś czuje w sobie te wenę zapraszamy do galerii. Klub Oczko na osiedlu centrum jak państwo w Ostrołęce szczególnie dobrze wiedzą, stoi teatrem i poezją. I tam będą się właśnie tego typu warsztaty artystyczne, będą i warsztaty dla dzieci – one będą odbywały się od 10 do 14 lipca, natomiast dla tych nieco starszych, dla młodzieży od 28 do 31 lipca.

Czyli tu jest i dla dzieci i dla młodzieży coś jest. Ale Ostrołęckie Centrum Kultury to jest również – będziemy szli po kolei takimi etapami – to jest kino. Co kino przygotowało?

No tak. Kino jest tym działem Ostrołęckiego Centrum Kultury, które w naturalny sposób cieszy się największym zainteresowaniem. Od kiedy oddaliśmy drugą salę ta frekwencja nam się bardzo zwiększyła. Dzięki drugiej sali mamy bardzo rozszerzony repertuar, wiele pozycji filmowych wchodzi w dni ogólnopolskiej premiery, także widzów mamy naprawdę, naprawdę dużo. Także w czasie wakacji poza tym repertuarem południowym, regularnym, wszystkimi premierami które będą wchodziły w całej Polsce, przygotowaliśmy także poranki kinowe dla dzieci i dla ich rodziców. W każdą środę i czwartek o godzinie 11 zapraszamy na przede wszystkim bajki.

Aha. Czyli to jest bardziej dla dzieci, ale z rodzicami też.

Oczywiście. Mamy nadzieję, że to będą takie spotkania właśnie familijne. Wówczas kiedy rodzicie mają urlopy mogą wziąć swoją pociechę, przyjść do kina, tym bardziej, że bilety są dużo, dużo tańsze niż popołudniami.

A no to to jest myślę bardzo ważna informacja i bardzo zachęcająca. Ale wiem też, że OCK to – bardzo często budynek sam kojarzy się przeważnie z kinem, ale kiedy w ciągu roku przeglądam takie książeczki, które wydajecie – bo to tak się chyba nazywa …

Bywalec – tak się nazywamy.

… właśnie, Bywalec – to bardzo często widać, że jest to też bardzo ambitna scena teatralna również, taka bardzo mocna, artystyczna, czy też w tym względzie będziemy mogli coś zobaczyć?

Tak jak ksiądz powiedział, wiele naszych propozycji jest – no staramy się tak o nich mówić, tak je przedstawiać, że są to pozycje ambitne artystycznie i tak postrzegamy z resztą naszą rolę, dlatego, że – w cudzysłowie – tej sieczki kulturalnej wokół nas jest tak dużo, że my staramy się być taką wyspą powiedzmy w tym świecie kultury.

W dalszej rozmowie ks. Marcin Sobiech dopytuje o funkcjonowanie OCK w ciągu roku; o to co proponuje dla starszych osób; oraz co wyróżnia Ostrołęckie Centrum Kultury od innych ośrodków tego typu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *