RN
TwitterFacebook

GD: Bożena Struniawska, Katarzyna Kowalska i Grzegorz Płocha – Orszaki Trzech Króli gotowe do wymarszu

Cuda, cuda ogłaszają – fragment refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem” będzie hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli. W poniedziałek ulicami naszych miejscowości przejdą barwne, radosne korowody, które już na dobre wpisały się w polską rzeczywistość, a nawet zaczęły przekraczać granice naszego państwa. Orszak po raz siódmy przejdzie ulicami Ostrołęki.

– To jest takie wspólne przeżycie cudu Bożego narodzenia, a jednocześnie jakby przygotowanie do, można powiedzieć najstarszej, oczywiście po Wielkiej Nocy, chrześcijańskiej uroczystości, czyli Objawienia Pańskiego – mówi Bożena Struniawska z ostrołęckiego Orszaku Trzech Króli.

Ostrołęcki Orszak Trzech Króli, podobnie jak w latach ubiegłych, wyruszy 6 stycznia (poniedziałek) z parkingu przy kościele pod wezwaniem Zbawiciela Świata przy ul. Goworowskiej około godziny 12:45, następnie ulicami miasta przejdzie do kościoła farnego, najstarszej ostrołęckiej parafii. To zmiana. Dotychczasowe orszaki wędrowały do Hali im. Arkadiusza Gołasia. Zmiana podyktowana jest względami finansowymi.

– Nie mamy zbytnich środków na organizację orszaku (…), wiemy też, że przy wydarzeniach religijnych pobierane były opłaty za korzystanie z hali Gołasia, tam gdzie zawsze kończyliśmy orszak, dosyć wysokie (opłaty), no i stąd wiedząc, że nie mamy środków, zdecydowaliśmy się zakończyć orszak przed kościołem farnym – mówi Grzegorz Płocha, koordynator orszaku.

Organizatorzy liczą, że ta zmiana nie wpłynie na frekwencję i chętnych do udziału w największych jasełkach ulicznych nie zabraknie, a wszyscy z powodzeniem pomieszczą się na dużym parkingu między kościołem a promenadą nadnarwiańską, by wziąć udział w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

W trakcie przemarszu uczestnicy będą śpiewać kolędy. Organizatorzy już wydrukowali wystarczającą ilość śpiewników,, a ksiądz Marcin Sobiech, który będzie narratorem orszaku, już zapowiada, że nie przepuści nikomu i obiecuje, że każdy będzie szedł ze śpiewem na ustach.

O ostrołęckim Orszaku Trzech Króli ksiądz Marcin Sobiech rozmawia z Bożeną Struniawską, Katarzyną Kowalską i Grzegorzem Płochą:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − three =